Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie emerytowanych pracowników RDLP Gdańsk

3 sierpnia w siedzibie Nadleśnictwa Lipusz miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Z inicjatywy Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa do Lipusza zjechali emerytowani dyrektorzy, naczelnicy, inspektorzy oraz nadleśniczowie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Spotkanie było również wyśmienitą okazją do obchodów 98 urodzin dyrektora dyrekcji Gdańskiej w latach 1967-1989 dr Tadeusza Chodnika. Zjazd stał się okazją do spotkania po latach z kolegami z pracy, wspomnień i wymiany doświadczeń z młodszym pokoleniem leśników.

Uroczystość rozpoczęła się w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Lipusz, gdzie uczestnicy mogli złożyć najserdeczniejsze życzenia Jubilatowi oraz obejrzeć prezentację podsumowującą dotychczasowe działania leśników na terenach ponawałnicowych.

Część terenowa zorganizowana została na terenie leśnictw Dywan, Trawice, Glinowo oraz Zdunowice. Podróż po terenach dotkniętych przez huragan 100-lecia była świetną okazją do dyskusji na temat zmieniającego się leśnictwa, nowych wyzwań i różnorodnego spojrzenia na naszą codzienną pracę.